15191251708_2cfbc68dc6_oOdbywające się co roku (począwszy od roku 1968), UNIV Congress powstało pod wpływem nauczania św. Josemaríi, założyciela Opus Dei.

Jest to szereg wykładów, dyskusji i warsztatów dotyczących tematu proponowanego co roku prze ICU – Instituto per la Cooperazione Universitaria – organizatora Kongresu. Jego uczestnikami są studenci pochodzący z kilkuset wyższych uczelni z całego świata.

Podczas corocznych spotkań w Rzymie, mogą poszerzać swoje horyzonty biorąc udział w licznych wystawach i spotkaniach kulturalnych oraz korzystając z wyjątkowej atmosfery Wielkiego Tygodnia. Pomaga im to pogłębić tematy związane z życiem studenckim, ze szczególnym naciskiem na kształtowanie ducha służby ludziom i Bogu.

UNIV jest też okazją do zapoznania się z bogactwem kulturalnym, historycznym i duchowym Wiecznego Miasta, a także do wyjątkowego spotkania z Papieżem. Rodzinna atmosfera panująca w tych dniach w stolicy chrześcijaństwa skłania do refleksji nad powszechnością Kościoła i wiary katolickiej.

W tym roku temat kongresu brzmi: “Gettinh Down to Business: The Transformative Power of The Work”.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku przedstawiający tegoroczny temat konferencji:

Więcej informacji na temat tegorocznego i zeszłorocznego UNIV Congress można znaleźć na stronie: www.univcongress.info/en

Zachęcamy do śledzenia bieżących informacji na Facebooku Univ Conress Polska.