15191251708_2cfbc68dc6_oOdbywające się co roku (począwszy od roku 1968), Forum UNIV powstało pod wpływem nauczania św. Josemaríi, założyciela Opus Dei.

Jest to szereg wykładów, dyskusji i warsztatów dotyczących tematu proponowanego co roku prze ICU – Instituto per la Cooperazione Universitaria – organizatora Kongresu. Jego uczestnikami są studenci pochodzący z kilkuset wyższych uczelni z całego świata.

Podczas corocznych spotkań w Rzymie, mogą poszerzać swoje horyzonty biorąc udział w licznych wystawach i spotkaniach kulturalnych oraz korzystając z wyjątkowej atmosfery Wielkiego Tygodnia. Pomaga im to pogłębić tematy związane z życiem studenckim, ze szczególnym naciskiem na kształtowanie ducha służby ludziom i Bogu.

UNIV jest też okazją do zapoznania się z bogactwem kulturalnym, historycznym i duchowym Wiecznego Miasta, a także do wyjątkowego spotkania z Papieżem. Rodzinna atmosfera panująca w tych dniach w stolicy chrześcijaństwa skłania do refleksji nad powszechnością Kościoła i wiary katolickiej.

W tym roku temat kongresu brzmi: “The Family Impact”. Kongres odbędzie się w dniach 20-27.03.2015 r.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku przedstawiający tegoroczny temat konferencji:

Więcej informacji na temat tegorocznego i zeszłorocznego Kongresu UNIV można znaleźć na stronie: www.univforum.org